Neljapäeval 17.10 kell 10.00 avas Haabersti Linnaosa Vanem Hr. Andre Hanimägi kaheksandad HANK Olümpiamängud. HANK Olümpia on meeleolukas spordivõistlus, milles võtavad mõõtu Haabersti linnaosa koolide kuueliikmelised esindused. Võisteldakse kümnel erineval võistlusalal, millele on lisatud mingisugune lõbus nüanss. Oluline on hea koostöö ning sobiliku võistlustaktika valik.

Kõiki alasid on rikastatud väikeste kiiksudega ja nii tulebki näiteks penaltides värava asemel tabada posti või latti. Pesapallis on võistkonnal vaja visata minuti jooksul võimalikult suur hulk tennisepalle võistluseks spetsiaalselt ehitatud „pessa“. Vehklemisel kasutatakse mõõkade asemel 4-meetrist plastiktoru, millega peab tabama märklauda. Sõudmine toimub sõudeergomeetritel ning traditsioonilise sõudmise asemel mängivad võistkonnad ergomeetritele sisseehitatud mängu „fish game“. Võrkpalli mängitakse kaetud võrguga ning käte asemel kasutatakse ühiselt kinni hoitavat lina, mille abil visatakse liivakotti üle võrgu. Odaviskes on võistkonnal vaja etteantud materjalidest meisterdada valmis paberlennuk ning seda võimalikult kaugele lennutada. Vibulaskmises on võistkonnal eesmärk spetsiaalselt ehitatud ragulkaga tabada märklauda. Keeglis peavad võistlejad sarnaselt populaarsele õuemängule mölkky pikali viskama kurikaid. Korvpallis on vaja visata võistkondlikult vabaviskeid spetsiaalselt ürituseks püstitatud suurde torusse. Iluvõimlemises tuleb kätest kinni hoidval võistkonnal läbi pugeda viiest võimlemisrõngast ning asetada need õiges järjekorras põrandale, et tekiks olümpia logo.

Käesoleva aasta olümpiamängudel olid esindatud Tallinna Õismäe Vene Lütseum, Tallinna Õismäe Gümnaasium, Tallinna Mustjõe Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium ja Haabersti Vene Gümnaasium. Kaheksandatelt HANK Olümpiamängudelt lahkus võitjana Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi võistkond koosseisus Nikita Grabovski, Lukas Elzbergas, Maksim Uleksin, Polina Zelenskaja, Artem Verkholyet ja Juri Rudkovski. Teise koha sai Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi võistkond ning kolmanda koha sai Haabersti Vene Gümnaasiumi võistkond. Punktivahed olid väga väikesed ja nii püsis pinge kuni viimase võistlusala lõpuni haripunktis. Kõik osalejad lähenesid võistlusalade läbimisele originaalselt ja nutikalt ning võistluspäev kulges põnevas ent lõbusas õhkkonnas.

HANK Olümpia 2019 toetajateks olid MyFitness AS, AMB Akadeemia bowling, Pom'bel Smuutid, Õismäe ujula, MTÜ Spordiklubi RIM ning Haabersti Linnaosa Valitsus. Haabersti Vaba Aja Keskus soovib veelkord palju õnne võitjatele ning tänab kõiki osalejaid ning koostööpartnereid.

 

Grupipilt