/data05/virt7976/domeenid/www.haabersti.ee/htdocs/templates/haabersti_sygis_03/component.php on line 5
"> Haabersti noored lähevad oma kogunemiskohti korrastama!

Oktoobri viimasel nädalal viib Haabersti Vaba Aja Keskus läbi heakorranädalat, mille raames tehakse korda värskelt avatud rulapark ja selle ümbrus ning Haabersti noortekeskus ja selle ümbrus. Lisaks toimub heakorranädala viimasel päeval, 30. oktoobril Haabersti noortekeskuses noortele tublidele abilistele tänuüritus ning tasuta asjade laat.

 

Heakorranädal saab avalöögi 27. oktoobril, kui toimub värskelt avatud rulapargi korrastamise aktsioon. „Peseme soditud seinad puhtaks ja võimalusel värvime ka üle, puhastame rulapargi ümbruse prügist ning riisume lehed kokku,“ rääkis heakorranädala eestvedaja Kevin Poll. „Lisaks pakume tublidele abilistele sooja suppi ja teed. Skateparki juures kohtume 15.00 ning alustame ühiselt korrastustöid. Kuna tegemist on populaarse noorte kogunemiskohaga, siis on ainuõige selle ümbrust ka koos nendega korrastada.“

28. oktoobril jätkatakse koristustöödega Haabersti noortekeskuses ja selle ümbruses. „Teisel päeval korrastame noortekeskuse siseruumid, peseme aknad, sorteerime inventari ja alustame koos noortega peegelsaalile uue ilme andmisega,“ rääkis plaanis olevatest töödest Poll. Ta lisas, et loomulikult puhastatakse ka noortekeskuse ümbrus prügist. Korrastustöödega alustatakse 14.00, töö lõpetatakse, kui noortekeskus suletakse.

Reedel, 30. oktoobril 15.00 toimub aga Haabersti noortekeskuses tasuta asjade laat. Projektijuht Kevin Poll julgustab inimesi tooma hetkel kasutuseta riideid ja mänguasju, mida teistele jagada.

„Laadale võib tuua ka küpsetisi ja palju muud, kuid tingimusel, et neid jagatakse tasuta,“ rõhutas Poll. Heakorranädal lõpeb tänuüritusega, mille raames pakutakse tublidele noortele abilistele head ja paremat ning antakse üle meened tehtud töö eest.

Heakorranädala aktsioonid on osa Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse projektist "Riskilaste toetusprogrammi rakendamine läbi noortekeskuste“, mis on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ taotlusvoorust „Noorte-ja noorsootööorganisatsioonide võime kaasata riskilapsi ja noori on paranenud“. Programmi viivad üheskoos ellu Haridus­ ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Programmi rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus. Lisainfo programmi kodulehelt:

www.entk.ee/riskilapsedjanoored/

Kõik, kes soovivad kätt külge panna ja appi tulla, on oodatud! Anna endast märku e­maili teel:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., helistades 53 090 808 või tule lihtsalt kohale.